Місяць здорового зору: напруга очей і пандемія COVID-19

  Звертаємо вашу увагу, що хоча основна увага суспільства сконцентрована зараз на війні, вірусна пандемія COVID-19 нікуди не зникла та продовжує кидати виклик здоров’ю людей. Зважаючи на це, фахівці офтальмологічного центру «АЙЛАЗ» підготували для наших читачів адаптований переклад актуальної публікації доктора-оптометриста Джерсона Дезидеріо, присвяченої здоров’ю очей під час пандемії COVID-19.

  Якщо в дні пандемії ви потираєте очі частіше, ніж зазвичай, ви не самотні. COVID-19 змінив багато аспектів нашого життя, зокрема здоров’я очей. Довгі години, проведені на віртуальних зустрічах або онлайн-навчанні, призводять до збільшення кількості випадків втоми зору, що негативно впливає на наші очі. Оскільки у травні відзначається Місяць здорового зору, важливо переосмислити цифрові звички, щоб захистити свій зір і зір своїх дітей.

  Нещодавнє опитування Ipsos і Global Myopia Awareness Coalition показало, що 44 відсотки дітей у Сполучених Штатах витрачають більше ніж чотири години щодня на свої електронні пристрої. Це вдвічі більше, ніж було до карантину через пандемію. На жаль, це збігається з глобальним зростанням кількості діагнозів міопії (короткозорості).

  Крім того, дослідження 2020 року, опубліковане Американським журналом офтальмології, пов’язало збільшення часу перед цифровим екраном та обмеження активності на свіжому повітрі з появою й прогресуванням короткозорості. Зрештою це може збільшити ризик погіршення зору через такі захворювання, як пошкодження сітківки, катаракта та глаукома.

  На щастя, існують заходи, які можна вжити, щоб захистити зір:

  • практикуйте правило 20–20–20. Робіть перерву від перебування за екраном кожні 20 хвилин (встановіть таймер, якщо потрібно), дивлячися щонайменше на 6 м вдалину як мінімум протягом 20 секунд;
  • не використовуйте цифрові екрани поза приміщенням, а перебуваючи всередині, направляйте екран далі від яскравого світла, щоб зменшити відблиски;
  • спробуйте обмежити час перед екраном, проводячи більше часу на свіжому повітрі, адже доведено, що це уповільнює прогресування короткозорості;
  • зволожуйте своє тіло (зокрема, пийте достатню кількість рідини) та не забувайте регулярно моргати, щоб очі не відчували сухості й втоми;
  • якщо ваші очі сухі та сверблять, допоможіть їм, використовуючи змащувальні очні краплі, а не краплі для профілактики «червоних очей».

  Дізнайтеся більше про збереження дитячого зору у батьківській енциклопедії здорового зору у дітей.

  Якщо у вас є проблеми із зором, з якими стикаєтеся ви чи ваша дитина, зателефонуйте до офтальмологічного центру, щоб запланувати візит до спеціаліста.

  ВІРИМО У ЗСУ! ПРАЦЮЄМО НА СВОЄМУ РОБОЧОМУ МІСЦІ!

  Поставте питання лікарю-офтальмологу

  Этот сайт использует cookies
  Понятно